Masaże lecznicze

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest formą zabiegu manualnego, który wykorzystuje techniki masażu klasycznego i terapii manualnej. Zabieg ten oddziałuje na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie poprzez ucisk na tkanki, którego celem jest wywołanie odczynu miejscowego (pod rękoma masażysty) i ogólnego (reakcja całego organizmu). Celem masażu leczniczego jest zwiększenie dopływu krwi do masowanego rejonu ciała, rozgrzanie masowanych tkanek, łagodzenie napięcia psychicznego, uzyskanie uczucia ulgi i odprężenia. Jest on niezwykle skuteczny w przypadku łagodzenia bólu kręgosłupa, stawów, mięśni oraz migrenowych bólów głowy. Największe efekty uzyskuje się po całej serii masaży leczniczych liczącej ok. 10 zabiegów.

Masaż klasyczny jest najpopularniejszą formą masażu. W zależności od tego jak intensywnie jest wykonywany i jakie stosuje się techniki ma różne właściwości, np. lecznicze, pobudzające, rozluźniające, wzmacniające mięśnie. Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób m.in. ortopedycznych i neurologicznych.  Stosuje się klasyczne techniki masażu: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wstrząsanie, oklepywanie. Prawidłowo wykonany masaż pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie.

Masaż wspomagający odchudzanie

Masaż odchudzający jest jedną z najczęściej stosowanych metod w redukcji nadwagi a polega na rozbiciu i rozdrobnieniu tkanki tłuszczowej oraz na przyspieszeniu przemiany materii. Dzięki intensywnym i dynamicznym ruchom głaskania, rozcierania, ugniatania, i oklepywania zabieg masażu wspomaga usuwanie z organizmu toksyn a skóra staje się lepiej ukrwiona. Masaż ponadto zbawiennie wpływa na wzmocnienie mięśni i stawów tym bardziej, gdy są one przeciążone nadwagą. Masaż odchudzający świetnie pomaga ujędrnić mięśnie, wysmuklić i wymodelować sylwetkę. Masaż jest jednym (bardzo ważnym) z elementów całego procesu odchudzania składającego się także z prawidłowej diety oraz aktywności fizycznej. Masaż ten może być wzbogacony użyciem bańki chińskiej.

Drenaż limfatyczny twarzy

Jest to rodzaj masażu likwidujący obrzęki zastoinowe, zapalne. Usprawnia on krążenie limfy, przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem (powoduje degenerację tkanek i śmierć komórek). Właściwy przepływ limfy warunkuje stan zdrowotny organizmu. Komórki przez odnawianie limfy mogą żyć bardzo długo. Jego działanie miejscowe, bezpośrednio na tkanki, które masujemy, powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie, zwiększa się, dopływ krwi tętniczej do tych masowanych obszarów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek. Rewelacyjny przy problemach z opuchnięciem oczu.Drenaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania obrzęków, krwiaków, cellulitu i nadwagi. Jest to specjalny rodzaj masażu opierający się na ruchach drenujących – odprowadzających limfę do węzłów limfatycznych. Stosowany jest  zawsze tam gdzie należy wspomóc układ limfatyczny.

Kinesiotaping

To jedna z form terapii stosowanej w rehabilitacji, w której wykorzystuje się oddziaływanie na organizm specjalnie skonstruowanego plastra , w celu wykorzystania jego możliwości kompensacyjnych.

Działanie kinesiology taping’u:

- zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni.

- usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne

- wspomaga pracę mięśni

- koryguje ustawienie powięzi

- koryguje niewłaściwą pozycję stawu.

- redukuje zmęczenie mięśni

- wspomaga pracę mięśni osłabionych a relaksuje mięśnie nadmiernie napięte

- normalizuje zakres ruchu

- poprawia proriocepcję.

Główną zaletą kinesiology tapingu jest działanie 24h na dobę.

 

CENNIK MASAŻY LECZNICZYCH:

 

MASAŻ PLECÓW : 30-40min Cena 70zł

MASAŻ CAŁEGO CIAŁA : 60-70min  Cena:120zł

CZĘŚCIOWY MASAŻ WSPOMAGAJĄCY ODCHUDZANIE:

30-40min Cena: 70zł

MASAŻ LIMFATYCZNY TWARZY: 30-40min Cena: 50zł

KINESIOTAPING: jedna aplikacja Cena: 40zł

 

 

MASAŻE LECZNICZE WYKONUJE W NASZYCH SALONACH MAGISTER FIZJOTERAPII KATARZYNA ZBOROWSKA –GROBELNA.

MA RÓWNIEŻ UKOŃCZONE KURSY W ZAKRESIE FIZJOTERAPII,JAK KINESIOTAPING ORAZ METODA McKenzie. Z 10 –letnim doświadczeniem w zakresie masażu .

Czym jest metoda McKenziego?

 

Metoda McKenziego jest aktualnie najlepiej udokumentowaną (Evidence Based Medicine) metodą nieoperacyjnego czyli rehabilitacyjnego leczenia bólu krzyża i rwy kulszowej. Jej oficjalna nazwa brzmi Mechaniczna Diagnoza i Terapia (Mechanical Diagnosis and Therapy) w skrócie MDT, jest jednak powszechnie znana właśnie jako metoda McKenziego.Jest to diagnozowanie i leczenie pacjenta z bólem kręgosłupa. System ten opiera się na znajomości wzorców bólowych kręgosłupa i analizie zachowania się objawów w wywiadzie oraz podczas badania. Istotą metody MDT jest samodzielność pacjenta, to aby sam pacjent mógł zapobiegać następnym epizodom bólu krzyża, a w przypadku wystąpienia dolegliwości wiedział co robić, aby ograniczyć lub wyeliminować ból.

 

Czym jest metoda McKenziego?

Jak mówi sam Robin McKenzie: ćwiczenia wg metody MDT służą postawieniu diagnozy, a z drugiej strony są ćwiczeniami terapeutycznymi. Zostały one opracowane aby zmienić układ w samym dysku i całym segmencie ruchowym kręgosłupa. W czasie ich wykonywania pacjent zauważa zmiany w lokalizacji i intensywności bólu. Te ćwiczenie nie służą „wzmocnieniu mięśni brzucha”.

Robin McKenzie rozwija system Mechanicznej Diagnozy i Terapii od połowy lat 50-tych ubiegłego wieku. Wtedy zaobserwował centralizację objawów i eliminację bólu u pacjenta z rwą kulszową ułożonego w przeproście (rys). W tamtym okresie uważano przeprosty odcinka lędźwiowego za ruch niekorzystny i mogący doprowadzi do nasilenia dolegliwości. Sprzeczność pomiędzy wiedzą popularną, a własną obserwacją doprowadziły McKenziego do wnikliwej obserwacji pacjentów i w konsekwencji stworzenia metody Mechanicznej Diagnozy i Terapii.

Celem leczenia pacjentów z bólami krzyża jest

szybka eliminacja bólu kręgosłupa i objawów neurologicznych

zmniejszenie ryzyka nawrotów zespołów bólowych kręgosłupa

ograniczenie dolegliwości w czasie następnych epizodów.

Każdy pacjent z bólem krzyża lub rwą kulszową powinien przejść cykl diagnozowania i leczenia wg McKenziego gdyż w ten sposób ogromnie zwiększa swoją szansę na wyleczenie